MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki spacerowe do 18 km od Mszany Dolnej. Podpowiedzi ciekawych tras na weekend 22 - 23 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawym pomysłem na ciekawą ścieżkę na spacer z Mszany Dolnej? Oto nasze propozycje, gdzie warto sie wybrać. Przygotowaliśmy 3 ciekawe propozycje. Mają różny czas przejścia, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 3 trasy na energetyzujący spacer w odległości do 18 km od Mszany Dolnej. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy spacerowe niedaleko Mszany Dolnej warto wybrać w weekend.

Spis treści

Wycieczki ze spacerem w okolicy Mszany Dolnej

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 trasy na spacer w odległości do 18 km od Mszany Dolnej, które polecają inni spacerowicze. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 22 czerwca w Mszanie Dolnej ma być 25°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 46%. W niedzielę 23 czerwca w Mszanie Dolnej ma być 21°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 43%.

🌳 Trasa spacerowa: Pani Mogiła - XRUN

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 31,98 km
  • Czas trwania spaceru: 2 godz. i 56 min.
  • Przewyższenia: 642 m
  • Suma podejść: 1 791 m
  • Suma zejść: 1 792 m

XRUN poleca trasę mieszkańcom Mszany Dolnej

Pani Mogiła to najdłuższy bieg z całej serii Xrunów.

Królowa Beskidu Wyspowego sprawdzi Waszą wytrzymałość. Na trasie będzie Wam dane biegać po wąskich kamienistych ścieżkach jak i szerokich szybkich drogach leśnych. Dystans i duża suma przewyższeń zrobi swoje.

Będziecie na mecie zmęczeni ale zadowoleni ;). A solidny posiłek i medal

Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Trasa Półmaratonu Mustanga

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 21,75 km
  • Czas trwania spaceru: 2 godz. i 2 min.
  • Przewyższenia: 480 m
  • Suma podejść: 845 m
  • Suma zejść: 826 m

Spacerowiczom z Mszany Dolnej trasę poleca Trasy_dla_ambitnych_i_aktywnych

Start biegu znajduje się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Pod Kamiennikiem” w Porębie k/Myślenic. Zaczynamy w dół drogą asfaltową. Koło kościoła w Porębie skręcamy w lewo. Po ok. 500 m przebiegamy przez mostek i zaczynamy biec w górę drogą asfaltową, która następnie odbija w prawo, a nawierzchnia zmienia się w płyty betonowe, które dość szybko się kończą i wbiegamy w las.

Leśną dróżką dobiegamy do czerwonego szlaku i kierując się w lewo, biegniemy na Kudłacze przez ok 4 km, gdzie znajdować się będzie 1. punkt odżywczy. Kontynuując bieg czerwonym szlakiem (tu wszystkie szlaki na chwile się łączą) w górę, przechodzimy na szlak czarny i biegniemy aż do tabliczki z rysunkiem konia, gdzie odbijamy w prawo w leśną dróżkę. Po tym prostym odcinku skręcamy w prawo zbiegając w dół, by dobiec do kapliczki koło której skręcamy w lewo. Trasa wije się raz w dół raz w górę urozmaicając bieg. Dobiegamy do 2. punktu odżywczego (ok. 10 km trasy) i stamtąd szeroką ubitą kamienistą drogą biegniemy w lewo w górę, aż do szlaku żółtego, który odbija w lewo.

Biegniemy w górę trzymając się prawej strony gdzie wbiegamy na dróżkę oznaczoną żółtą koniczynką, która to dróżka doprowadza nas do punktu kontrolnego i jednocześnie czerwonego szlaku. Następnie biegniemy w lewo, aż do momentu gdy szlak czerwony złączy się z zielonym. Przeskakujemy na zielony biegnąc w dół i potem w prawo, aż do Suchej Polany gdzie czeka 3. ostatni punk odżywczy (ok. 15 km trasy). Nadal zielonym szlakiem udajemy się w lewo pod górę aż na Kamiennik. Potem tylko zbieg i odbicie w lewo w leśną dróżkę, która to doprowadza nas do mety.
Trasa liczy 21-22 km, prawie w całości jest po drogach leśnych (wyjątek stanowi początek biegu ok 1,5 km asfaltu)

wiecej o biegu i trasie:

Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Na Luboń percią Borkowskiego

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 6,88 km
  • Czas trwania spaceru: 2 godz. i 18 min.
  • Przewyższenia: 529 m
  • Suma podejść: 520 m
  • Suma zejść: 539 m

Trasę spacerową mieszkańcom Mszany Dolnej poleca Midas63

Bardzo przyjemna trasa. Wyjście z Rabki Zaryte, niedaleko agencji pocztowej, żółtym szlakiem. Początek dość łatwy ale monotonny. Cały czas idziemy w górę za żółtymi znakamipo godzinie mozolnego wspinania dochodzimy do jedynego w Beskidach gołoboża i tu zaczyna się prawie Tatrzańska wspinaczka. Bardzo malowniczy odcinek trasy z grotami i kapliczkami. Piękne widoki rekompensują zmęczenie. Po 15 min. dochodzimy do połączenia ze szlakiem czerwonym i zaraz dochodzimy do schroniska na Luboniu. Schodzić postanowiliśmy szlakiem niebieskim. Szeroka trasa w dół bez specjalnych trudności
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Przyda się na spacerze

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto chodzić na spacery?

Spacerowanie przynosi efekty. Regularne spacery pomagają w walce ze stresem, a także pozytywnie wpływają na układ krążenia. Wpływają więc pozytywnie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Ruch to ważna część naszego życia, gdy chcemy dbać o zdrowie. Nie każdy ma czas i ochotę na uprawianie sportu. Spacerowanie to prosta forma aktywności i dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za sportem. Oczywiście, jeśli jesteś osobą aktywną sportowo, spacery będą świetnym dopełnieniem.

Dbanie o odpowiednią dawkę ruchu powinno być szczególnie istotne dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Wprowadź codziennie spacery do swoich planów, a zobaczysz ich pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.

Ile powinno się robić kroków dziennie?
WHO podaje, że dzienna dawka kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 - 8 000 kroków dziennie. Natomiast osoby z przewlekłymi chorobami od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.

Czy to dużo? Zależy dla kogo. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to i niewiele się ruszałeś, warto zacząć od krótkich spacerów i stopniowo zwiększać liczbę kroków, by się nie zniechęcić. Oczywiście im więcej kroków, tym więcej korzyści, jednak nie warto popadać w skrajności. Każdy ma czasem słabszy dzień lub gorzej się czuje. Nie zmuszaj się wtedy na siłę do zrobienia odpowiedniej liczby kroków. Jeśli twoje ciało domaga się regeneracji, pozwól sobie na to.

Chodzenie na spacery to świetny pomysł na spędzanie czasu z najbliższymi. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Umawiasz się regularnie na kawę z przyjaciółką? A może codziennie wieczorami siedzisz przed telewizorem z drugą połówką? Spróbuj zaproponować inną formę spędzanie czasu i wyciągnij najbliższych na spacer, jeśli pogoda jest sprzyjająca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na mszanadolna.naszemiasto.pl Nasze Miasto